10 najlepszych rzeczy do zrobienia na Malcie

Szukasz najlepszych atrakcji na Malcie? Oto lista 10 największych atrakcji turystycznych na Malcie. Jeśli planujesz odwiedzić ten kraj, powinieneś zapoznać się z tym artykułem, aby dowiedzieć się, co możesz robić, odwiedzając ten kraj.

Odwiedź Valettę i Wielki Port

Malta słynie z pięknych budynków i architektury. Jeśli jesteś fanem historii, z pewnością spodoba Ci się wizyta w mieście Valetta. Najwspanialszym budynkiem na Malcie jest Brama Miejska, która została zbudowana w 1574 roku.

Odwiedź katedrę i współkatedrę św.

Katedra uważana jest za symbol Malty i została zbudowana w latach 1787-1847. Katedra to kościół w stylu gotyckiego odrodzenia, popularnie nazywany katedrą św.

Zwiedzanie dzielnicy Sliema

To najlepsze miejsce na zakupy, posiłki i życie nocne. Jeśli więc szukasz najlepszych miejsc do odwiedzenia, powinieneś zacząć swoją wycieczkę od Sliema.

Wycieczka statkiem dookoła wyspy

Wycieczka łodzią to najlepszy sposób na odkrycie piękna Malty. Będziesz mógł podziwiać piękny widok na przyrodę i architekturę wysp.

Odwiedź Mdinę

Mdina to trzecie co do wielkości miasto na Malcie i stolica wyspy. Jest to jedno z najstarszych miast na świecie. W mieście znajduje się wiele historycznych miejsc, takich jak klasztor franciszkanów.

Odwiedź Gozo

Gozo to archipelag położony w pobliżu Malty. Jest to najmniejsza i druga najmniejsza wyspa Malty. Gozo jest znane z pięknych plaż.

Odwiedź wrak statku St. Paul’s

Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Malty, położona w pobliżu Valletty. Wrak statku to włoski luksusowy liniowiec, który został zbudowany w 1912 roku i zatonął w 1939 roku.

Odwiedź port Marsamxett

Jest to największy port na wyspie, położony w południowo-zachodniej części Malty. Jest to najlepsze miejsce do podziwiania zachodu słońca.

Wnioski:

Jeśli planujesz odwiedzić Maltę, to nie powinieneś przegapić tych 10 najlepszych atrakcji turystycznych. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł. Jeśli planujesz odwiedzić ten piękny kraj, to powinieneś zrobić rozeznanie przed wyjazdem.