5 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Kordobie, Hiszpania

Kordoba jest stolicą prowincji o tej samej nazwie. Kordoba jest znana jako miasto wiecznej wiosny i jest jednym z najważniejszych miast na południu Hiszpanii.

Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej historycznych miejsc w Hiszpanii. Znajduje się tu wiele niesamowitych zabytków i pomników historycznych, które trzeba odwiedzić, aby zrozumieć kulturę mieszkańców tego miasta.

Oto pięć najciekawszych miejsc, które musisz odwiedzić, będąc w Kordobie:

1. Catedral de Santa María de la Almudena

Katedra jest jedną z najsłynniejszych atrakcji miasta, a także trzecią co do wielkości katedrą w Hiszpanii. Została zbudowana w latach 1147-1275 i wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ma styl gotycki, a jej architektura wzorowana jest na katedrze w Burgos. Ma ogromną nawę główną, chór i ogromne okno różane.

2. Convento de las Monjas

Klasztor ten jest słynnym budynkiem sakralnym, zbudowanym w 1582 roku. Wnętrze zdobią malowidła ścienne autorstwa hiszpańskiego artysty Diego de Ribery.

Jest to jeden z najbardziej znanych budynków sakralnych w mieście, położony w pobliżu rzeki Gwadalkiwir.

3. La Mejorada

Mejorada to rzymski akwedukt i jest jednym z najpiękniejszych miejsc w mieście. Znajduje się w pobliżu rzeki Gwadalkiwir.

4. Alcázar de los Reyes Cristianos

Alkazar jest jednym z najpiękniejszych zamków na świecie i znajduje się w samym sercu miasta. Budynek został zbudowany w XIII wieku i stał się zabytkiem narodowym.

5. El Alcazar del Rey Domingo

Alcazar jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w mieście i jest jednym z najpopularniejszych pałaców w Hiszpanii.

Wnioski:

W Kordobie znajduje się wiele niesamowitych zabytków i miejsc do odwiedzenia. Jeśli więc chcesz poznać piękno tego miasta, powinieneś odwiedzić te miejsca.