Co warto zobaczyć na Peloponezie Południowym

Poniżej przedstawiamy kilka miejsc, które można zwiedzić na Południowym Peloponezie. Są to miejsca nie tylko dla turystów, ale także dla miejscowych, ponieważ mają one wspaniałą historię i kulturę.

Miejsca te są również popularne wśród par. Peloponez to najbardziej wysunięty na południe półwysep Grecji i drugi co do wielkości po Attyce. Region ten ma wiele do zaoferowania, od plaż po góry.

Południowy Peloponez składa się głównie z terenów górskich, zielonych lasów i gajów oliwnych. Klimat jest bardzo łagodny ze względu na bliskość morza, zwłaszcza wzdłuż wschodniego wybrzeża półwyspu. Na tym obszarze znajduje się również wiele stanowisk archeologicznych i obiektów kultury.

Oto 10 najciekawszych miejsc, których nie można przegapić, odwiedzając Południowy Peloponez:

1. Olimpia

Starożytne Igrzyska Olimpijskie odbywają się co cztery lata w Olimpii w Grecji. Zostały one zorganizowane w 776 r. p.n.e. i były pierwszym międzynarodowym wydarzeniem sportowym. Igrzyska Olimpijskie są obchodzone na całym świecie i stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych Grecji. Obiekt znajduje się w gminie Olimpia, około 100 km od Kalamaty.

2. Nemea

Nemea to miasto Sparty i stolica regionu. Znajduje się tu forteca i teatr. Nemea słynie z wina oraz z Igrzysk Nemejskich, które są najdłużej trwającymi zawodami sportowymi na świecie.

3. Świątynia Apolla w Bassae

Świątynia Apollina w Bassae to grecka świątynia znajdująca się w miejscowości Bassae. Została zbudowana przez architekta Ictinusa w V wieku p.n.e. Świątynia ta jest uważana za jedną z najbardziej znaczących i monumentalnych świątyń starożytnego świata.

4. Delfy

Delfy to starożytne miasto i stolica Phocis. Słynie z sanktuarium Apollina Pythiosa, znanego również jako Delfy. Jest to centrum pielgrzymek w Grecji, a także jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych.

5. Klasztor Vourlioti

Klasztor Vourlioti to klasztor znajdujący się w miejscowości Vourlioti. Jest siedzibą archidiecezji korynckiej. Kościół w klasztorze Vourlioti jest jednym z najważniejszych kościołów bizantyjskich.

6. Sanktuarium Artemidy Orthia

Sanktuarium Artemidy Orthia to stanowisko archeologiczne, położone w północnej części Południowego Peloponezu. Jest ono poświęcone Artemidzie Orthia i jest największym sanktuarium Artemidy Orthia.

7. Starożytny Korynt

Starożytny Korynt jest stanowiskiem archeologicznym znajdującym się w mieście Korynt. Jest to najważniejsze i jedno z najczęściej odwiedzanych stanowisk archeologicznych.

8. Mykeny

Mykeny to starożytne greckie miasto i stolica cywilizacji mykeńskiej. Miasto Mykeny znajduje się w zachodniej części Południowego Peloponezu.

9. Nafplio

Nafplio to miasto na Peloponezie, położone w południowo-zachodniej części Peloponezu Południowego. Miasto jest znane z zamku Wenecjan.

10. Kastelli

Kastelli to góra położona we wschodniej części Peloponezu. Góra ta znana jest również jako “Klasztor Pięciu Zmysłów”, ponieważ znajduje się na niej pięć klasztorów.

Wnioski:

Jeśli planujesz odwiedzić Południowy Peloponez, radzę Ci, abyś zrobił to z wyprzedzeniem. Dzięki temu dowiecie się, jakie są najlepsze miejsca do odwiedzenia w tym regionie i co warto zobaczyć na Południowym Peloponezie.

Jeśli macie jakieś sugestie dotyczące tych miejsc, prosimy o komentarze poniżej.