Podróż do Tallina – najlepszego miasta Estonii

Tallinn jest stolicą Estonii i głównym celem podróży turystycznych. To miasto ma wiele do zaoferowania. Jest to miejsce, gdzie można znaleźć wiele historycznych miejsc, a także ulubiony cel podróży turystów.

Co warto zwiedzić w Tallinie?

Sprawdźmy, co można zobaczyć w Tallinie.

– Na początek wycieczki warto odwiedzić Muzeum Miejskie Vana Tallinn. Jest to świetne miejsce do odwiedzenia, jeśli jesteś miłośnikiem historii. Znajdziesz tu informacje na temat historii miasta.

– Jeśli jesteś fanem muzeów, powinieneś odwiedzić Muzeum Sztuki Miasta Tallina. Z muzeum można podziwiać panoramę Starego Miasta i nowoczesną architekturę.

– Jeśli szukasz czegoś nowego, powinieneś odwiedzić Muzeum Narodowe Kalevi. Znajdziesz tu sztukę Estończyków i historię kraju.

– Osoby, które interesują się historią starożytną, powinny odwiedzić Zamek Paldiski. Jest to zamek królów szwedzkich, który służył jako rezydencja królewska. Znajduje się tu także muzeum.

– Kolejnym muzeum, które powinieneś odwiedzić, jest Uniwersytet w Tartu. Jest to najstarszy uniwersytet w Estonii i posiada wiele interesujących zbiorów.

– Jeśli jesteś fanem jedzenia, to powinieneś odwiedzić Zamek Toompea. Jest to miejsce, w którym będziesz miał okazję skosztować autentycznych estońskich potraw.

– Ostatnim miejscem, które powinieneś odwiedzić w Tallinie, jest prawosławny kościół Świętej Trójcy. Jest to najstarszy kościół w całej Europie i największy kościół w regionie bałtyckim.

Jak podróżować do Tallina?

Jeśli chcesz podróżować do Tallina, możesz skorzystać z transportu publicznego. Aby tu dotrzeć, należy skorzystać z autobusu i pociągu.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o przewodniku turystycznym po Tallinie. Jeśli planujesz odwiedzić Tallinn, to polecam przeczytać powyższe wskazówki. Na pewno będziesz zadowolony z podróży.