5 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Rzymie

Słowo “Rzym” kojarzy się z Cesarstwem Rzymskim, które osiągnęło swój szczyt w I wieku. W III wieku imperium zostało podzielone na dwie części. Zachodnia połowa była rządzona przez cesarza Konstantyna, a wschodnia przez jego rywala.

Choć w imperium było wielu władców, wiadomo, że tylko kilku z nich rządziło przez długi czas. Najpopularniejszym i najbardziej znanym władcą Imperium Rzymskiego był Juliusz Cezar, który został zabity przez senat rzymski i swoją żonę.

Rzym stał się stolicą imperium w I wieku, co sprawiło, że stał się ogromnym ośrodkiem turystycznym. Obecnie w mieście znajduje się kilka muzeów, świątyń i pomników, które warto odwiedzić.

Dla tych, którzy chcą poznać przeszłość, idealnym miejscem jest Panteon. Jest to największy kościół w Rzymie, a jego kopuła składa się z 24 mniejszych kopuł. W mieście znajduje się także kilka muzeów, które pozwolą Ci poznać życie starożytnych Rzymian.

Watykan to najmniejsze państwo na świecie. Jest to największy zbiór kościołów i katedr na świecie, otoczony przez Rzym. Jeśli chcesz odwiedzić Watykan, musisz mieć wizę.

Rzym jest wspaniałym miastem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i z pewnością warto je odwiedzić. Oto pięć najlepszych miejsc do odwiedzenia w Rzymie.

Koloseum

Jest to największy amfiteatr na świecie, znajdujący się w pobliżu Forum Romanum. Aby zwiedzić Koloseum, trzeba zarezerwować bilety z wyprzedzeniem, ale jest to doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz.

Panteon

Jest to największy kościół w Rzymie i najczęściej odwiedzany zabytek w mieście. Aby wejść do Panteonu, trzeba zarezerwować bilety z wyprzedzeniem, ale widok z wnętrza jest wart swojej ceny.

Fontanna di Trevi

Jest to jedna z najbardziej znanych fontann na świecie, znajdująca się w pobliżu Schodów Hiszpańskich. Jest to niesamowita konstrukcja i na pewno będziesz chciał zobaczyć, jak woda spada w dół.

Muzea Watykańskie

Jest to największe muzeum na świecie i najlepsze miejsce, aby zapoznać się z historią Watykanu. Zwiedzenie wszystkiego zajmie kilka godzin, ale eksponaty są niesamowite.

Wnioski:

Rzym to fascynujące miasto, które ma tak wiele do zaoferowania. Jeśli planujesz wycieczkę do Rzymu, na pewno nie będziesz rozczarowany. Oto pięć najlepszych miejsc do odwiedzenia w Rzymie.