Dublin – co warto zobaczyć

Jeśli planujesz wizytę w Dublinie, a jeszcze nie odwiedziłeś tego miejsca, lepiej zapoznaj się z listą atrakcji i przygotuj odpowiedni plan wizyty.

Dublin Arena to nowoczesna hala widowiskowo-sportowa w Dublinie, w Irlandii. Arena została otwarta 23 września 2015 roku i została zaprojektowana tak, aby przyciągać wydarzenia sportowe i występy muzyczne. Znajduje się ona w zachodniej części centrum Dublina.

Oto 9 najlepszych atrakcji, które możesz odwiedzić, jeśli wybierasz się na Dublin Arena.

1. Stadion GAA

Jest to miejsce rozgrywania irlandzkich meczów gaelickich, w tym hurlingu, piłki nożnej i camogie. Odbywają się tu także koncerty, mecze bokserskie, mecze międzynarodowe i wyścigi konne.

2. Magazyn Guinnessa

Jest to największa atrakcja Dublina i pierwszy na świecie budynek zaprojektowany przez kobietę architekta. Jest to również pierwszy budynek, który otrzymał prestiżową nagrodę Pritzkera.

3. Rzeka Liffey

Dublin to miasto rzek, a rzeka Liffey przepływa przez centrum miasta. Rzeka jest wielką atrakcją dla turystów, ponieważ można się po niej przepłynąć łodzią i podziwiać panoramę miasta.

4. Park Phoenix

Jest to największy park w kraju i znany jest również jako “Ogród Irlandii”. Znajduje się w nim słynny tor wyścigowy Phoenix Park Racecourse, najstarszy w Irlandii, a także odbywają się liczne koncerty i festiwale na świeżym powietrzu.

5. Katedra Kościoła Chrystusowego

Jest to najsłynniejsza katedra w Irlandii, założona w 1580 roku przez królową Elżbietę I. Jest to kościół macierzysty anglikańskiej diecezji w Dublinie, a także miejsce pochówku wielu znamienitych osób.

6. Trinity College

Jest to najsłynniejszy college w Dublinie, który kształci studentów od 1592 roku. Jest to również trzeci pod względem wieku uniwersytet na świecie i jedyny, który nadal naucza wszystkich przedmiotów w tradycyjnym stylu łacińskim.

7. Muzeum Narodowe Irlandii

Muzeum zostało otwarte w 1832 roku i jest pierwszym publicznym muzeum w Irlandii. Zawiera kolekcję skarbów narodowych i eksponatów archeologicznych, a także wystawę Historia Irlandii.

8. Zoo w Dublinie

Jest to jedyny ogród zoologiczny w Irlandii, należący do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Jest to drugi co do wielkości ogród zoologiczny w Irlandii i jeden z największych w Europie.

9. Custom House

Jest to siedziba Komisarzy Skarbowych i jeden z najbardziej znanych budynków w mieście. Został zbudowany w 1745 r. i jest popularnym celem wycieczek turystycznych.

Wnioski:

To jest lista 9 najlepszych atrakcji, które możesz odwiedzić, jeśli odwiedzasz Dublin Arena. Zaplanuj więc swoją wizytę, a na pewno będziesz zadowolony z wycieczki do tego miasta.