4 rzeczy, które musisz wiedzieć przed wyjazdem do Budapesztu

Budapeszt to piękne miasto położone nad rzeką Dunaj. Jest to stolica Węgier i drugie co do wielkości miasto tego kraju. To piękne miasto ma tak wiele do zaoferowania, że przyciąga wielu turystów i odwiedzających.

Znajdują się tu różnego rodzaju miejsca, które znane są ze swojego piękna, uroku i historii. Jednym z najbardziej popularnych miejsc w Budapeszcie jest Dzielnica Zamkowa, która jest również znana jako “Mały Wiedeń” Węgier. Jest ona otoczona górami i wzgórzami i jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Budapeszcie. Została ona założona w 1000 r. n.e. i oferuje wiele atrakcji dla zwiedzających.

Wzgórze Zamkowe

Wzgórze Zamkowe to duże wzgórze, które jest otoczone murami. Zamek został zbudowany za czasów królów Węgier i jest najstarszym zamkiem w kraju. Można tu zobaczyć pozostałości pierwotnego zamku, który nazywa się Zamek Kárpáti. W okolicy znajduje się wiele muzeów, które słyną ze swojej architektury. Jednym z najciekawszych miejsc w Dzielnicy Zamkowej jest Baszta Rybacka. Jest to niewielki bastion położony na szczycie wzgórza.

Łaźnia Gellerta

Jednym z najpiękniejszych i najbardziej wyjątkowych miejsc w Dzielnicy Zamkowej jest Łaźnia Gellerta. Jest to również jedna z najczęściej odwiedzanych łaźni w kraju. Znajduje się u podnóża wzgórza i jest otoczone bujną zielenią drzew. Widok na łaźnię jest naprawdę piękny i można się tu poczuć jak w spa. Można też podziwiać widok na Wzgórze Zamkowe i Dunaj.

Aleja Andrássy’ego

Aleja Andrassy’ego jest jedną z najpiękniejszych ulic w mieście. Znana jest również jako “ulica paryska”, ponieważ znajduje się przy niej wiele pięknych budynków i muzeów. Aleja jest znana z pięknych widoków i sklepów. Znajdziesz tu także wiele kawiarni i restauracji.

Wnioski:

Tak więc, jest to kilka rzeczy, które należy wiedzieć przed wizytą w Dzielnicy Zamkowej w Budapeszcie. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące tego miejsca, możecie podzielić się nimi z nami poprzez pole komentarzy. Postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak to możliwe.