Wskazówki, które sprawią, że wycieczka do Bolonii będzie niesamowitym przeżyciem!

Bolonia jest jednym z głównych ośrodków turystycznych we Włoszech i znana jest jako Miasto Artystów. Jest siedzibą słynnego Uniwersytetu Bolońskiego. Nie ma wątpliwości, że Bolonia jest jednym z najpiękniejszych miast we Włoszech, a także jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Europie.

W Bolonii jest wiele miejsc, które warto odwiedzić, ale można odnieść wrażenie, że nie są one warte odwiedzenia. W tym wpisie wymienię kilka najbardziej niesamowitych miejsc, które można odwiedzić w Bolonii.

Basilica di San Petronio

Bolonia słynie z Basilica di San Petronio, która jest uważana za największą gotycką katedrę na świecie. Została ona zbudowana w 1390 roku i znajduje się w samym sercu miasta. Z pewnością zachwyci Cię widok ogromnych posągów apostołów, które stoją na szczycie budynku. Bazylika San Petronio znana jest również jako Bocca della Verità.

Piazza Maggiore

Piazza Maggiore to największy plac Bolonii i jedno z najsłynniejszych miejsc do odwiedzenia w Bolonii. Plac otoczony jest wspaniałymi pałacami i stanowi centralny punkt miasta.

Mercato di Mezzo

Mercato di Mezzo to jeden z najsłynniejszych rynków w całym kraju. Słynie on z ogromnego wyboru świeżych owoców i warzyw. Można tu skosztować lokalnych potraw w najlepszym wydaniu i zrobić udane zakupy.

Mercato delle Erbe

Jest to jeden z najstarszych i najbardziej znanych rynków w całym kraju. Rynek znajduje się w centrum miasta i jest wypełniony tysiącami produktów z całego świata.

Museo Civico e Pinacoteca Nazionale

Muzeum to jest drugim najważniejszym muzeum w całych Włoszech. Jest także uważane za jedno z najważniejszych muzeów w całej Europie. Znajduje się w samym sercu miasta i jest znane z obrazów i rzeźb.

Wnioski:

W tym artykule wymieniłem kilka najlepszych miejsc do odwiedzenia w Bolonii. Można je zwiedzić samodzielnie lub wynająć prywatny samochód lub autobus, który zawiezie nas do tych miejsc.